O nás

Kdo jsme? Především jsme tým. Tým pohodových lidí – kamarádů a přátel, pro které je podpora pro neslyšící a nedoslýchavé osoby příjemným doplňkem běžné práce, který nám umožní „vypnout“ od každodenních strastí života a „přepnout se“ do jiného světa. Můžeme prozradit, že připravujeme video-podporu i na téma nevidomých…

Pomyslným „šéfem“ webu a projektu založeného na téma podpory pro neslyšící a nedoslýchavé osoby je Jaroslav Smékal. Jeho krátký příběh z historie vedoucího k tomuto projektu Vám přinášíme v dalších řádcích…

Již přibližně v neuvěřitelných pěti letech jsem měl možnost poznat oblast fotografie a tato oblast je v mém zájmu stále i v současnosti. Na střední škole se přidala oblast pohyblivých snímků – oblast videa a grafických doplňků. Po ukončení školních let se ze mne v roce 2002 stala OSVČ, kde foto a převážně video je mojí každodenní cestou, do které se přidala i oblast video-podpory…

Několik let se mi díky spolupráci s jednou firmou naskytla možnost pomoci vyřešit podporu s produktem pro velice aktivního člověka. Mělo to háček. Dotyčný, jak se ukázalo, byl neslyšící. 

Tím, že jsem nějakou dobu komunikoval s neslyšícím a “vyslechl” jeho názory a “stížnosti”, jsem si uvědomil, že takových úžasných a hlavně pracovitých lidí, kteří neslyší, nebo jsou nedoslýchaví, je mnohem více. Kromě jiného jsem vycítil, že je to způsob, jak trochu usnadnit těmto přátelům některé věci i v jejich podnikání a podpoře.

A co že jsem udělal? Začal jsem se zajímat o podporu pro neslyšící v oblasti videa a audia. Ve výsledku tak postupně v 90 procentech případů doplňuji videa o titulky pro neslyšící a chystám plně spustit i podporu formou tlumočníka v obraze videa.

Pravděpodobně jsem jediný výrobce videa, který postupně automaticky doplňuje svá videa o takovouto podporu a přátelé z řad neslyšících jsou opravdu vděčni. Nejedná se jenom o běžná videa z mé produkce, ale díky mému vysílání v oblasti internetové komunikace a školení na tyto témata titulkuji automaticky i případné videonávody a školení, včetně samotných prezentací.

Tato činnost je samozřejmě v nabídce i mých firemních klientů, kteří se ptají na detaily a vážně zvažují výrobu speciálních videí s touto podporou.

Jelikož mé podnikání a záliba v jednom dává přednost jednotlivcům a ne agenturám, které převážnou většinu uhrazených financí ponechají na svých účtech, jsem raději, když se mi sám nabídne někdo, kdo by tuto podporu chtěl dělat a zajímá se o tuto problematiku. Takováto spolupráce je tak přínosná pro všechny strany a vznikají nová přátelství i při podnikání.

V roce 2016 jsem se rozhodl spustit samostatný web, kde služby v oblasti titulkování poskytuji se svým týmem a ve spolupráci s neslyšícími nebo jejich přáteli upřesňujeme pravidla při titulkování. Ty tak dokáží neslyšícím divákům v nejasných chvílích videí pomoci s mnohem lepším chápáním jejich obsahu.

Stejně se bude pracovat i na video-podpoře pro nevidomé. Věřím, že náš tým bude nadále růst a bude o projekt financovaný prozatím našimi vlastními prostředky stále vzrůstající zájem. Pokud však chcete náš projekt podpořit, pak navštivte samostatnou stránku „Podpoř naši práci“ . Pokud chceš být součástí našeho týmu a pracovat na našich projektech, pak se vše dozvíš na stránce „Přidej se do týmu„. Děkuji za Váš zájem!